O firmie

Trochę historii.

Jest rok 1990. W Zgierzu powstaje kilkuosobowa firma Trans Mer specjalizująca się w sprzedaży ryb mrożonych i przetworów rybnych. Początkowo małe nikomu nieznane przedsiębiorstwo próbuje zwrócić na siebie uwagę handlowców w branży na lokalnym rynku rybnym. Szybko okazuje się że nieszablonowe myślenie połączone z innowacyjnymi formami sprzedaży przynosi zaskakujące efekty. Do kilkuosobowej małej firmy dołączają nowi pracownicy: handlowcy , magazynierzy i kierowcy. Powiększają się także kadry. Przyjazna atmosfera, wspólna wytężona praca oparta o doskonałe relacje powodują że sukces jest nieunikniony. Co ważne, sprzedaż ryb dla wielu staje się nie tylko sposobem zarabiania pieniędzy ale również pasją. Po kilku latach działalności firma Trans-Mer jest już rozpoznawana niemal w całym kraju.

 

Czas na zmiany.

Rok 200000 przede wszystkim zmiana lokalizacji. Niegdyś ukryta na uboczu mała firma z błękitną rybą w logo zmienia siedzibę na bardziej strategiczną. W niedalekiej bliskości jednego z największych węzłów autostradowych A1i A2 powstaje super nowoczesna infrastruktura biurowo - magazynowa. Przyjazne przestrzenie biurowe oraz magazyny mogące pomieścić kilka tyś palet ryb mrożonych, świeżych, wędzonych oraz przetworów rybnych i konserw są do dziś wykorzystywane przez wykwalifikowaną kadrę biurową, współczuwającA nad procesami handlowo – logistycznymi oraz zaopatrzeniem. W ścisłej współpracy z mistrzami chłodnictwa, codziennie zapewnia najwyższe standardy obsługi. Sukces firmy odbił się szerokim echem do tego stopnia iż w 2012 roku otrzymaliśmy tytuł „ Gazele Biznesu” przyznawany przez jeden z najbardziej opiniotwórczych i prestiżowych portali gospodarczo- finansowych jakim jest bez wątpienia Puls Biznesu. Także dynamiczna współpraca z Krajowym Rejestrem Długów skutkuje w krótkim czasie nadaniem nam statusu Rzetelna Firma.

Silna motywacja, rosnącą sprzedaż i nieustannie doskonalona dystrybucja oparta na nowoczesnej i profesjonalnej flocie transportowej, pozwala na postawienie kolejnego odważnego kroku.

 

Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje.

To prawda stara jak świat , ale właściciele firmy Trans Mer postanowili się o tym upewnić jeszcze raz w 2009 r. poszerzając ofertę firmy o kolejne segmenty towarów mrożonych. Dzięki temu dziś klienci z całego kraju mogą cieszyć się ciągłym dostępem nie tylko do szerokiej gamy ryb mrożonych, świeżych, wędzonych, owoców morza i przetworów rybnych ale również wszelkiego rodzaju lodów, mrożonek warzywnych, owocowych i garmażeryjnych, najbardziej rozpoznawalnych marek polskich i zagranicznych. Również klienci z segmentu HoReCa znajdą tu coś dla siebie. Mogą liczyć na ciekawą i ciągle poszerzającą się ofertę. Przekonacie się Państwo o tym w zakładce OFERTA.

 

W trosce o innych.

Na fali sukcesów nie zapominamy o potrzebujących. Nieustannie od wielu lat świadczymy pomoc wielu instytucjom pożytku publicznego trudniących wolontariatem min. łódzkiemu Caritas.